Okóber – mesiac úcty k starším

Stalo sa už tradíciou v našej obci, že si každoročne v októbri uctievame starších spoluobčanov. Aj tento rok Obec Beladice pripravila slávnostné posedenie pri príležitosti Mesiac úcty k starším, ktoré sa uskutočnilo dňa 19.októbra 2019 o 15:00 hodine v Kultúrnom dome v Beladiciach. Pozvanie na stretnutie prijalo takmer 140 seniorov obce, ktorých na úvod podujatia pozdravil slávnostným príhovorom starosta obce – Mário Žáčik.

V príhovore zdôraznil to, že seniori sú bohatstvom spoločnosti, nositeľmi pevných hodnôt, ktoré sa vytrácajú v spoločnosti, medzi ľuďmi, sú vzorom pre nastupujúce generácie. Preto na prejav úcty k seniorom nestačí celý október – ako Mesiac úcty k starším. Úctu im treba prejavovať počas celého roka – nájsť si pre nich čas, vľúdne slovo. Poukázal na, že je dôležité, aby sa stretávali seniori všetkých častí obce, aby prostredníctvom takýchto podujatí sa spájali ľudia, spájali generácie, zbližovali susedia. V mene Obec Beladice a poslancov Obecného zastupiteľstva Obce Beladice im zaželal všetko dobré, aby jeseň ich života bola krásna, pokojná a slnečná.

Kyticu básní k sviatku odovzdali seniorom žiaci ZŠ v Beladiciach – Alexandra Fábryová, Karolína Homolová, Pavol Molnár, Matej Turza, Nela Šuhajdová. Ku gratulácii sa pridali aj mladí talentovaní umelci zo súkromnej základnej umeleckej školy – Tralaškoly v Nitre, ktorí predviedli štyri tanečné choreografie od klasiky po Charleston. Hudobné pozdravy odovzdali seniorom Dychová hudba Skýcovanka s kapelníkom Štefanom Juríkom, sólistkami – Evou Zvolenskou a Zuzanou Rajtárovou a Folklórna skupina Vinička s heligonkárom Jožkom Suchým, s ktorými si seniori aj zaspievali. Autorom fotografií je pán Jozef Kéri.