Výzva obyvateľom – Kríž Poklona z roku 1798 – rekonštrukcia

Obecný úrad Beladice, v zastúpení starostom obce Máriom Žáčikom, poslancami obecného zastupiteľstva a komisiou kultúry, vzdelávania, mládeže a športu pripravuje realizáciu projektu rekonštrukcie pamätihodnosti obce – Kríž Poklona z roku 1798, ktorá sa nachádza v intraviláne obce Beladice, pri obecnom zdravotnom stredisku. Cieľom projektu je rekonštrukcia jednej z najstarších historických pamätihodností obce, ktorá zahŕňa aj kultivácia obecných priestranstiev a infraštruktúry so zameraním na vytváranie zelených oddychových zón, ktoré majú slúžiť širokej verejnosti.

Realizácia projektu sa uskutoční od februára do novembra 2019. Odhadovaný rozpočet projektu bude objeme 15.000 eur a zahŕňa náklady:

• na odborné reštaurátorské práce na pamätihodnosti,
  • na architektonickú revitalizáciu lokality spojenú s rekultiváciou pozemku, jeho terénnou úprava, osadením viacúčelových terénnych prvkov – dlažba, lavičky, oplotenie, osvetlenie, a iné,
  • na výsadbu zelene.

Finančné prostriedky budú alokované z grantových zdrojov, zdroje OÚ Beladice, sponzorských príspevkov. Na účely poukazovania finančných prostriedkov Obecný úrad Beladice zriadil transparentný účet v Slovenskej sporiteľni, a.s., pod názvom Obnova pamätihodnosti Beladíc,

Číslo účtu – SK16 0900 0000 0051 5527 8018.

Budeme si vysoko vážiť , ak sa aj Vy – obyvatelia obce rozhodnete podporiť tento projekt dobrovoľným príspevkom v akejkoľvek sume a tým prispieť k zveľadeniu prostredia, v ktorom žijeme, k vytvoreniu dôstojnej oddychovej a pamiatkovej zóny slúžiacej obyvateľom obce.

Skontrolovať si využitie Vašich finančných príspevkov môžete tu: https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK1609000000005155278018