Príďte spievať so zelenou vŕbou

Veľkonočné sviatky sú aj v našej obci od nepamäti považované za najväčšie kresťanské sviatky roka. Preto Obecný úrad v Beladiciach po dohode s miestnym Rímskokatolíckym úradom v Beladiciach sa rozhodoli, že oživia tradíciu spievania so zelenou vŕbou a na Kvetnú nedeľu – 14. apríla 2019, po omši o 11:00 uskutoční obchôdzku dievčat.

Obchôdzka dievčat v kroji, ale aj v civilnom oblečení pôjde od kostola vo Veľkých Chrášťanoch na Obecný úrad v Beladiciach. Tu budú dievčatá očakávané pánom starostom, poslancami OcZ v Beladiciach a za vinšovanie odmenené. Aby bola obchôzka parádna,uskutočníme prvý nácvik v Kultúrnom dome v Beladiciach 6. apríla 2019 o 17:00 hodine. Očakávame dievčatá vo veku od 7-15 rokov.

Príďte, neváhajte ! Aj týmto spôsobom môžeme prehĺbiť prežívanie veľkonočných udalostí, oživiť tradíciu a kultúrny život v obci .