Nový prístup k spolupráci obce a školy

Dňa 19. marca 2019 sa konala v priestoroch zrekonštruovanej obecnej knižnice v Beladiciach prednáška na tému Život v praveku, ktorá bola určená žiakom prvého a druhého stupňa Základnej školy v Beladiciach. Žiaci sa dozvedeli prostredníctvom pútavého výkladu o prvej a najdlhšej etape ľudských dejín – o praveku, o predchodcoch človeka, o podmienkach pre život v tomto období, o spôsobe obživy, o lovcoch mamutov, ale aj ďalších zaujímavých poznatkoch.

Lektorom prednášky bol starosta obce – Mário Žáčik, ktorý aj takýmto spôsobom inicioval spoluprácu Obecného úradu v Beladiciach s miestnou Základnou školu v Beladiciach v oblasti vzdelávania. Ďalším zámerom uskutočnenej prednášky bola prehliadka zrekonštruovanej obecnej knižnice, oboznámenie žiakov s jej čitateľským fondom a zároveň pozvanie žiakov do knižnice ako budúcich návštevníkov, čitateľov. Mladí študenti boli veľmi pozorní, vnímaví, nebáli sa diskutovať. Získané poznatky isto využijú na hodinách dejepisu . Veríme, že v blízkej dobe opäť navštívia obecnú knižnicu.