Oznam ZsVS, a. s.: Mimoriadny odpočet v dôsledku zvýšenia ceny vodného a stočného

GALÉRIA
Dátum: 20.01.2023

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s. si Vás touto cestou dovoľuje informovať, že Úrad pre reguláciu sieťových odvetví schválil maximálnu cenu za výrobu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom vo výške 1,2700 €/m3 bez DPHa maximálnu cenu za odvádzanie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou vo výške 1,4783 €/m3bez DPH.ZsVS, a. s., v súlade s rozhodnutím ÚRSO vykoná fakturáciu dodanej služby odo dňa 1. januára 2023.

Zisťovanie stavu vodomerov sa bude vykonávať:

Samoodpočtom – v termíne od 1. 1. 2023 do 31. 1. 2023 je možné nahlásiť aktuálny stav vodomeru na odbernom mieste cez internetovú stránku www.odpocet.zsvs.sk. Vo vyúčtovacej faktúre, ktorá bude vystavená v riadnom odpočtovom cykle, bude Vaša spotreba rozdelená k 31. 12. 2022 na základe priemernej dennej spotreby vychádzajúcej z Vami nahláseného stavu meradla. Výhodou je v tomto prípade najobjektívnejšie vyúčtovanie k dátumu platnosti novej ceny.

Priemerom – v prípade, ak nevyužijete možnosť nahlásenia stavu cez internetovú stránku www.odpocet.zsvs.sk, bude počas roka 2023 Vaše odberné miesto odčítané zamestnancom ZsVS, a. s., v riadnom odčítacom cykle. Prepočet spotreby k 31. 12. 2022 bude vo faktúre vyčíslený na základe priemernej dennej spotreby. Podkladom bude stav odčítaný zamestnancom ZsVS, a. s.